Søknadsfrist for å søke stipend er utsatt
05.05.2010
Pga manglende søknader til studiestipend i MAF, så er søknadsfristen utsatt til 1. september 2010.
Se "Utdanningsfond" for nærmere opplysninger.
Landsmøte 2010
02.11.2009
MAF-landsmøte ble arrangert lørdag 24. april 2010 inne i gruvene på Kongsberg.
Utreder medbestemmelse i arbeidslivet
03.03.2009
Medbestemmelse og medvirkning i arbeidslivet må på dagsordenen. Et partssammensatt utvalg skal blant annet se på om gjeldende ordninger er tidsriktige i forhold til både dagens og et framtidig arbeidsliv, sier statsråd Dag Terje Andersen.
Angående ny utgave av overenskomst for museer og andre kulturinstitusjoner
25.02.2009
Melding fra Deltas forhandlingsavdeling:
Ny offentlighetslov
18.01.2009
Den nye offentlighetsloven trådte i kraft 1. januar og skal gi økt mulighet for innsyn i offentlig eide eller styrte selskaper og stiftelser.
Selskaper eller stiftelser som er mer enn 50 prosent eiet av kommune, fylkeskommune eller stat, omfattes av loven.
Etter gjentatte brudd på reglene om offentliggjøring av søkerlister til offentlige stillinger, er reglene nå skjerpet på dette området.
Det nye lovverket skal blant annet sikre at offentligheten kan få innsyn i forvaltningen av store offentlige midler.
Regelverk
12.12.2008
På denne tiden av året er det mange som har spørsmål om arbeid og fritid i forbindelse med helg og høytid. Delta har i samarbeid med Fagforbundet, Norsk Sykepleierforbund og Fellesorganisajsonen (FO) utarbeidet et hefte som beskriver regelverket for dette. I heftet finner du bestemmelser, eksempler og arbeidstakerorganisasjonenes råd til medlemmene.
Høring - Evaluering av ABM-utvikling.
12.12.2008
MAF har ikke vært høringsinstans, men her kan du lese høringsuttalelser fra involverte parter.